Ve dnech 23.5 – 26. 5. 2019 proběhlo MS tohoto největšího stylu karate na světě. Této vrcholné světové akce se zúčastnilo 53 zemí a 1513 závodníků. Zastoupení zde měl samozřejmě i náš klub SKK BUDO HAVÍŘOV, kde naši závodníci startovali za reprezentaci ČR ,, Czech union Shotokan karate“. Zde naši reprezentanti odvedli skvělou práci, kde jsme postupně během čtyř dnů vybojovali pro ČR 10 medailí v soutěžních disciplínách kumite ippon a sambon shobu, které patří k těm nejtvrdším. Dále jsme se účastnili i sportovnější formy zápasu dle pravidel WKF, kde se nám taktéž hodně dařilo. Konečná bilance je tedy, tři stříbrné a sedm bronzových, kde cesta k těmto výsledkům nebyla vůbec jednoduchá. V nabitých kategoriích byla celá světová špička tohoto stylu. Této vrcholné akci jsme podřídili v přípravě několik posledních měsíců, kdy jsme byli v tělocvičně takřka každý den v týdnu a příprava byla opravdu hodně náročná. Před samotným turnajem jsme se účastnili několika přípravných turnajů, mezi které patřilo mezinárodní „miStrovství Moravy a Slezska,, kde jsme vybojovali 23 medailí a získali jsme hlavní trofej turnaje, pro nejlepší klub, mezi čtyřiceti kluby. Věděli jsme, že příprava klapla na jedničku. Konečný výsledek mluví za vše. Chci poděkovat všem závodníkům za vzornou reprezentaci klubu, Havířova a ČR. Závěrem chci ještě vyzvednout jména dvou závodníků, kteří podávali opravdu super výkony. Byli to Noela Jelenová, Michal Cvoliga, Antonín Doffek, Martin Beckovský, Jan Šindler, Petr Havlásek.

Poděkování, ale patří všem. Marek Franta trenér SKK Budo Havířov.